10 dôvodov pre cestovné poistenie

Cestovanie je dnes bežnou a dokonca trendovou záležitosťou. Svet sa už nezdá byť taký veľký a na jeho druhom konci môžete byť v priebehu jedného dňa. Hranice do západného sveta sa síce otvorili už dávnejšie, no až vstupom Slovenska do Európskej únie dostala táto voľnosť reálnejšie kontúry. Dnes vám na prekročenie hraníc väčšiny európskych štátov stačí už len občiansky preukaz a ani cestovanie do zámoria už nie je ničím neobvyklým. Cestuje sa každý deň za prácou, štúdiom alebo na dovolenku. Svet je síce na dosah, no prezieravosti nikdy nie je dosť.

Pred Vašim odchodom na dovolenku či zahraničný pobyt, alebo i počas neho nemusia, ale môžu nastať početné komplikácie. Zrušený let či celá dovolenka, predčasný návrat domov kvôli neodkladnému zdravotníckemu ošetreniu – to všetko vás môže postretnúť. Ľahko sa môže stať, že aj vy sa ocitnete v jednej z týchto situácií:

  • 1. Je 10:00 hodín ráno. Spolu s rodinou prichádzate na letisko, kde zisťujete, že bol váš let zrušený. Kto vám pomôže s hľadaním nového letu, ktorý vás a vašu rodinu dostane späť domov?
  • 2. Vaša batožina sa stratila spolu s vaším inzulínom. Potrebujete pomôcť s lokalizáciou svojej batožiny čo možno najskôr, aby ste si mohli užiť potrebnú dávku. Komu zavoláte?
  • 3. Ste na svojom prvom výlete v Európe a vaša peňaženka spolu s pasom bola ukradnutá. Kam sa obrátite, aby ste získali potrebnú hotovosť a aby ste získali náhradný pas?
  • 4. Boli ste účastníkom nehody a adekvátne lekárske ošetrenie nie je k dispozícii. Kto vám pomôže dojednať pomoc a zaplatiť za lekársku evakuáciu?
  • 5. Vaša švagriná vážne ochorela a musíte zrušiť svoju cestu do zahraničia. Čo sa stane s vašimi nesplatnými zálohami alebo preddavkami na poistné?
  • 6. Pricestovali ste na Jamajku, no vaša batožina nie. Ak sa stratila, kto vám pomôže ju nájsť? Ak je jej dodanie omeškané, kto zaplatí vaše nevyhnutné náklady? Ak bola odcudzená, kto nahradí škodu?
  • 7. Spoločnosť zabezpečujúca vašu plavbu/let alebo vaša sprievodcovská agentúra zbankrotovala. Kto vám zaplatí vaše nesplatné zálohy? Kto vám pomôže dostať sa do vami vybranej destinácie?
  • 8. Idete si po ulici v Rio de Janeiro a náhle si vyvrtnete členok. Kto vám pomôže nájsť slovensky hovoriaceho lekára?
  • 9. Tri týždne pred vaším plánovaným príchodom sa v meste, ktoré ste plánovali navštíviť, odohrali teroristické útoky. Kto vám preplatí náklady, ak budete chcieť výlet zrušiť?
  • 10. Ste v plážovom rezorte v Severnej Karolíne a ste evakuovaný kvôli blížiacemu sa hurikánu. Kto vám pomôže s evakuáciou a kto uhradí vaše stratené dovolenkové investície?

Odpoveď: Vaša poisťovňa a príslušná asistenčná služba, ktorá je vám k dispozícii 24 hodín, 365 dní v roku!
Chcete uzavrieť cestovné poistenie LACNO, RÝCHLO a JEDNODUCHO?
Porovnajte si ceny online alebo kontaktujte priamo Netfinancie.sk emailom na info@netfinancie.sk.