Postup ako uzatvoriť cestovné poistenie

V súčasnosti je používanie internetu bežnou súčasťou nášho života. Mnohé služby dnes môžeme využívať online a uzatvorenie poistenia nie je výnimkou. Uzatvorenie poistenia online je navyše rýchle, pohodlné a aj cenovo výhodné.

Medziiným aj portál Netfinancie, kde môžete uzavrieť cestovné poistenie jednoducho, rýchlo a pohodlne. Aby ste získali tú najvýhodnejšiu ponuku, nie je nutné osobne navštevovať jednotlivé pobočky poisťovní. Kalkulačka na cestovné poistenie online vám vypočíta všetko naraz a vo vašom počítači. Nič viac netreba.

Po zadaní potrebných údajov, ako je miesto pobytu, typ cesty, doba a počet osôb budete presmerovaní na ďalší krok. Tu zadáte dátum narodenia a zvolíte si rozsah poistenia, ako aj rôzne formy pripoistení podľa vlastného výberu, adekvátne k vašej situácii. Následne vám internetová kalkulačka cestovného poistenia vypočíta a zobrazí ponuku poistiek od tej cenovo najvýhodnejšej. Je potom len na vás, pre ktorú poisťovňu sa rozhodnete. Či dáte prednosť tej ekonomicky najvýhodnejšej, alebo takej, s ktorou máte už dlhodobo pozitívne skúsenosti.

Po odoslaní žiadosti o poistenie vám bude doručený e-mail s potrebnými informáciami a po zaplatení potrebného poistného ste aj hneď poistení. Určite to ocenia hlavne klienti, ktorí potrebujú cestovné poistenie okamžite a nemôžu čakať niekoľko dní na aktiváciu. Niektoré poisťovne totiž uzatvárajú poistenie aj od daného dňa, v ktorom sa poistník poistí. Ide o pružnú službu, ktorú ocenia hlavne cestovatelia cestujúci neplánovane alebo tí, ktorí si všetko nechali na poslednú chvíľu.

Ako doklad vám bude slúžiť potvrdenie aj všetky príslušné doklady a kartičky, ktoré obdržíte takisto e-mailom. Nemusíte sa vôbec obávať, že nedržíte nič „pevne v rukách“, žiadnu perom vypísanú zmluvu. Doklady, ktoré vám prídu do vašej mailovej schránky, sú rovnako platné a hodnotné ako fyzická poistná zmluva.

Ak teda prejdete všetkými týmito krokmi a uzatvoríte si cestovné poistenie cez portál Netfinancie.sk, už môžete len pokojne cestovať s pocitom, že ste zaistený pre každý prípad.