Pripoistenie športových aktivít

Cestovné poistenie kryje liečebné náklady vynaložené pri liečení ochorenia alebo úrazu. Štandardne kryje aj zranenia, ku ktorým prišlo pri vykonávaní rekreačných druhov športu. Tí, ktorí sa v zahraničí chcú venovať rizikovým alebo adrenalínovým športovým aktivitám sa však nemusia báť toho, že ich poistenie do zahraničia nepodrží. Poistnú ochranu si zabezpečia prostredníctvom pripoistenia športových aktivít.

Pozor na poistné podmienky

Teraz už viete, že poistnú ochranu v prípade vykonávania rizikových športov na dovolenke si zabezpečíte veľmi jednoducho. Stačí si uzatvoriť cestovné poistenie s pripoistením športu. Je však dôležité myslieť na to, že v rámci tohto doplnkového poistenia má každá poisťovňa vlastný zoznam športov, ktoré kryje. Preto si pri uzatvorení poistenia dôsledne preverte, či šport, ktorý budete vykonávať, je zahrnutý v poistnom krytí.

Odporúčame, aby ste si uzatvorili aj úrazové pripoistenie, ktoré vám zaručí nárok na náhradu nákladov pri trvalých následkoch alebo smrti následkom úrazu. V neposlednom rade sa oplatí mať aj pripoistenie batožiny, ktoré môže chrániť nielen vaše osobné veci a doklady, ale aj športový výstroj.

Porovnajte si ceny cestovného poistenia

Chceli by ste vedieť, v ktorej poisťovni si môžete uzatvoriť poistenie do zahraničia, ktoré vás spoľahlivo ochráni aj pri rizikových športových aktivitách? To ľahko zistíte vďaka našej online kalkulačke cestovného poistenia. Stačí zadať základné údaje a následne na prehľade dostupných ponúk nájdete na jednom mieste všetky potrebné informácie. Uvidíte tam cenu konkrétnej ponuky, aké pripoistenia zahŕňa a tiež bližší popis každého rizika vrátane údajov o poistných limitoch. Vybrané cestovné poistenie si ľahko aj uzatvoríte a následne uhradíte poistné. Potom si stačí skontrolovať, či vám na zadanú e-mailovú adresu boli doručené všetky potrebné dokumenty a tiež si nezabudnite poznačiť číslo na asistenčnú službu. A to je všetko. Naozaj tak málo treba na to, aby ste cestovali v pohode a bez stresov.